Zpět na úvodní stránku
Neznámé a nebezpečné nás obklopuje a povinností nás, kdo vidí, je chránit ty, kdo ještě nenalezli odvahu otevřít oči.

RNDr. Marek Martin PhD

Pohled na hřbitov Interbrigády od vchodu.

Po událostech před domovem důchodců na Vítězném náměstí jsme se přesunuli k Filipovi domů. Já jsem odešel do laboratoře prohlédnou Internet, nezažil-li ještě nekdo někdy něco podbného jako my a podařilo se mi objevit celou skupinu nás - lovců. Nicméně jsem nenalezl nikoho v Praze. Ranní noviny v sobotu přinesly zprávu o událostech, které jsme zažili, ovšem vše zařadili do kolonky ruská mafie. Další zprávou, která nás zaujala, byla informace o řádění vandalů na hřbitově v ulici Interbrigády, kde měli údajně rozkopat několik hrobů. Protože mi již večer můj známý, který se zabývá okultismem (pro jeho bezpečí jej nejmenuji), sdělil, že podobně "zdánlivě živé" bytosti pochází dle tradic ze hřbitovů, vydali jsme se celou záležitost prozkoumat.
Rozkopané hroby byly v zadní části hřbitova a byl tam také přítomen hrobník, který dával vše do pořádku.

Naše zbystřené smysly rozeznaly,že s ním není něco v pořádku. Vnitřní zrak nám pak dovolil spatřit, že muž má nápadně naběhlé žíly v obličeji, Adam odhalil, že se krví zřejmě živí a já jsem poznal,že je pro něj životně důležitá.

Rozkopané hroby se všechny týkaly osob pohřbených před méně než rokem.

Karel mě laskavě dovezl domů, kde jsem vzal fotoaparát a příslušenství k němu a vrátili jsme se zpět na hřbitov.

Udělal jsem fotografie hřbitova a míst vykopaných hrobů a pak jsme se odvážili promluvit si přímo s hrobníkem (Jmenuje se Josef Prokeš). Vydávali jsme se za reportéry Blesku a snažili se jej vyfotit a vyzpovídat ohledně nedávných událostí na hřbitově.

Jeho odpovědi byly dosti kusé a byl jsem rád, že nemusím z toho, co nám řek sestavit článek do novin. I když možná do Blesku to nebude tak obtížné.

Nakonec jsem si ještě na nástěnce u administrativní budovy všimli, že příštím pohřbem na hřbitově bude pohřeb jakési Ludmily Kropáčkové, která zemřela v požehnaných 80 letech tuto středu.

V expresní fotosběrně jsme nechali vyvolat snímky, neočekával jsem, že by na nich bylo vidět cokoliv nápadného a opravdu nebylo.

Nyní nás čeká rozhodování, co dál.

Zpět na úvodní stránku